A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Делятинський ліцей №3
імені Героя України Ігоря Колесніченка
Делятинської селищної ради

Психологічна підтримка

Рекомендації соціально – психологічної служби дітям щодо поведінки в надзвичайних ситуаціях.

/Files/images/3.JPGСьогодні ми живемо у складний час, коли загроза нашому благополуччю стає більш реальною. Військова агресія на сході країни спонукає нас навчитися захищати себе не лише фізично, а й психологічно. Психіка людини також потребує захисту, адже вона, так само як тіло, може занедужати. Усі переживання, турботи й складнощі руйнують імунітет людини до захворювань тіла і душі. Звідси розуміємо, важливість володіти навичками психологічного захисту від можливих небезпек.

Людина, яка потрапила в надзвичайну ситуацію відчуває сильний стрес. В першу чергу – це гострий емоційний шок. Людина переживає почуття відчаю, безпорадності та високого психологічного напруження. Потім реагує наш організм, погіршується самопочуття, виникає паніка. Третій етап – це стадія вирішення, настрій приходить в норму, проте людина ще не вступає у контакт з оточуючими. І остання стадія відновлення, коли міжособистісне спілкування повертається в своє русло.

Вважається, що людина, яка перебувала в екстремальній ситуації (пережила обстріл, бомбардування, викрадення, автокатастрофу і т. ін.) ризикує отримати психологічну травму, яка якщо з нею не працювати, може перерости в складні психічні розлади. Людина стає замкнутою,відлюдькуватою, не спілкується з оточуючими, її охоплюють різні страхи.

Наша мета донести до вас, діти, важливість профілактики психологічного здоров’я, адже не тільки тіло потребує турботи, а й душа теж. Відповідно сьогодні, у час конфліктів та небезпек, потрібно знати як можна вберегти себе від емоційної напруги. Таким чином, якщо ви потрапили у складну ситуацію, запам’ятайте наступне:

  • Ви не одні в цьому світі і допомога обов’язково прибуде;
  • Потрапивши в надзвичайну ситуацію, намагайтеся зберігати спокій, адже в цих умовах – це один із основних способів порятунку (людина часто не може вберегти своє життя, бо не вміє контролювати свої емоції, панікує);
  • Важливо якомога більше економити власні сили;
  • Якщо ви потрапили під завали, закрийте очі, це дозволить вам бути в стані легкої дрімоти й зекономити зусилля;
  • Щоб зберегти кисень, дихайте через ніс, повільно і не глибоко;
  • Повторюйте фразу «Я спокійний, я абсолютно спокійний» декілька разів.

/Files/images/2.JPGЯкщо сьогодні Вас переповнюють негативні почуття, ви часто відчуваєте тривогу – не мовчіть! Більше спілкуйтеся з друзями, батьками, рідними, звертайтеся за допомогою до психологів. Не стримуйте емоції в собі, висловлюйте їх! Як тільки ви почнете турбуватися про своє психічне здоров’я, життя обов’язково буде пропонувати вам лише хороші й позитивні події!

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень